HABER GRUBU SEÇ
Geri

Yenilikçi ve Özgün Dokularımızla İstanbul Havalimanı'nda Yerimizi Aldık!

Çağdaş ve işlevsel yapısı ile eşsiz bir yerel niteliğe sahip olan İstanbul Havalimanı, küresel kent İstanbul’un zengin sosyal ve kültürel mirasını yansıtacak bir mimariyle tasarlandı. İstanbul’un kültürel mirasından ilham alan dev kompleksin her noktasında kentin kozmopolit dokusunu yaşatan mekanlar bulunuyor.

 

Şehrin çok kültürlü yapısı beraberinde farklı fonksiyonlarda ve üsluplarda mekanları getiriyor. Bu yönü ile kent, havalimanı konseptinin buluşturucu ve multikültürel işlevi ile paralellik gösteriyor. Bu bağlamda terminal içerisinde kurgulanan yeme-içme alanlarında farklı kültürler, farklı mutfaklar ve farklı mimari üsluplar sergileniyor.

 

Değişken mimari tarzlara karşılık veren yüzey tasarımı alternatifleri ile Artstone, havalimanının en uğrak yeme-içme noktalarından bazıları olan Brewmark, Tadında Anadolu ve Tickerdaze’in iç mimari tasarımında anahtar bir rol üstlendi. Ayrıca yine terminal içinde yer alan, yolcuların ve ziyaretçilerin dinlenme ihtiyaçlarına karşılık veren Ambassador Spa & Beauty Salon’un yüzeylerdeki tercihi oldu.NE ARAMIŞTINIZ?

    playlist_toggle
    controls_toggle