HABER GRUBU SEÇ
Geri

Yenilikçi ve Özgün Dokularımızla İstanbul Havalimanı'nda Yerimizi Aldık!

İstanbul’un kültürel mirasından ilham alınarak tasarlanan IGA / İstanbul Havalimanı, kentin zengin sosyal ve kültürel mirasını yansıtacak bir mimariyle tasarlandı. Bu dev kompleksin her uğrak noktası kentin kozmopolit dokusunu yaşatan mekanlardan oluşuyor. Bu yönü ile terminal içerisinde kurgulanan yeme-içme alanlarında İstanbul’un, çok kültürlü yapısı ile paralellik gösteren farklı mimari üsluplar sergileniyor. 

Değişken mimari tarzlara karşılık veren yüzey tasarımı alternatifleri ile Artstone, havalimanın en uğrak yeme-içme noktalarının bazılarında anahtar rol üstlendi. Terminalin içinde yer alan restoran ve kafe noktalarından, Brewmark’ta geleneksel tuğla tarzıyla Ladrillo Loft kullanılırken; Tickerdaze’in duvar yüzeylerinde brüt beton etkili Hormigon ve eskitilmiş tuğla efektli Ladrillo Loft Cure ve Ladrillo Brecon modelleri bir arada kullanıldı. Ayrıca geleneksel Türk mutfağından lezzetlerin yer aldığı ve tarihi sarnıçlardan etkilenilerek tasarlanan Tadında Anadolu projesinde, doğaltaş doku ve görünümlü Picada duvar paneli tercih edilmiştir.

Bunların yanı sıra, terminalin içinde bulunan yolculara ve ziyaretçilere keyifli bir mola vadeden, dinlenme ihtiyaçlarına karşılık veren Ambassador Spa & Beauty Salonu’nun yüzeylerinde ise, Artstone’un, kayaçların pürüzlü yüzeylerinden ve doğal taşın gücünden ilham alarak geliştirmiş olduğu yenilikçi tasarım serisinden Zanzibar duvar paneli tercih edildi.


NE ARAMIŞTINIZ?

    playlist_toggle
    controls_toggle