HABER GRUBU SEÇ
Geri

Cesur Duvar Tasarımları ile Oluşan “Yuva”: Mesa Sahill Projesi

İnsanlık tarihinin ilk mimari tipolojisi olan konutlar, her daim tasarımın ana gündemlerinden birisi olmuştur. Diğer mekanlara oranla kullanıcının özel ihtiyaçlarına çok daha fazla karşılık vermesi gereken bu tipoloji, teknoloji ve nüfus artışının getirisiyle birbirini tekrarlayan, “tip” örnekler vermeye başladı. Her ne kadar bu mimari yönelime tamamıyla karşı durulamasa da sıradanlaşan konut tasarımlarından uzaklaşmayı ve kullanıcıya aitlik hissi yaşatmayı başaran konut projeleri ile de karşılaşıyoruz.

 

İşte tam da bu amaçla yola çıkan, prestijli konut projeleriyle akıllara kazınan ve bu konutları benimsediği “yuva mimarı” misyonu ile titizlikle uygulayan Mesa İnşaat’ın MesaSahill projesinde Artstone panellerinin kullanıldığı özgün ve cesur yüzey tasarımları bulunuyor.

 

224. blokta yer alan dairenin yemek odası bölümünde kullanılan Hormigon’un brüt beton görünümü, televizyon ünitesinin bulunduğu duvardaki Ruina ve Hormigon Plus Oxido ürünlerinin cesur imajları ile karşılaştırılarak özgün bir iç mekan tasarımı oluşturuldu. Yatak odası duvarında kullanılan Pizarra Intenso ile ise kayağan taşının dingin görünümü bu mahalde göz yormayan, şık bir yüzeye dönüştürüldü.NE ARAMIŞTINIZ?

    playlist_toggle
    controls_toggle