HABER GRUBU SEÇ
Geri

SEKİZ SANATÇININ TASARIMLARI ARTSTONE DUVARLARIYLA BULUŞTU..

3. İstanbul Tasarım Bienali sergi mekânlarının yanı sıra bu sene ilk kez düzenlenmeye başlanan Yaratıcı Mahalleler Programı’yla kent sakinlerinin de tasarımla buluşmasını sağlıyor. Program kapsamında tasarıma farklı açılardan yaklaşan tasarımcı, tasarım stüdyoları, mimar ve markalar kendi mahallelerinde etkinlikler kurguluyor.

Artstone da programa farklı alanlarda yaratıcı işler üreten çeşitli sanatçılarla düzenlediği, “Dress Your Wall” temalı etkinlikle dahil oluyor. Etkinlik kapsamında sekiz sanatçı, Artstone duvar panelleri üzerinde sergiledikleri çalışmaları ile mahalle ve kent sakinleriyle bir araya geliyor. Tasarımın duvarlara işlendiği, tuğla, beton, ahşap ve taş desenlerinin sanata eşlik ettiği bu özel etkinlikte “insanın duvar hikayelerini” izlemek mümkün. Renkler, desenler, dokular Artstone showroomunda tasarımseverlerle buluşuyor.

5-11 Kasım 2016 tarihlerinde izlenebilecek etkinlikte Betül Cankara, Hüseyin Rüstemoğlu, Hakan Dilek, Neslihan Işık, Tuğba Hacısüleymanoğlu, Gamze Yalçın, Leo Lunatic ve Güneş Özmen yer alıyor.

Artstone sanatsever ziyaretçilerini “Duvarımı giydim ve şehri seyre çıktım. Her durduğum yerde duvarımı giydirmeye devam ettim. Bazen imgeler giydirdim ona, bazen gerçekler. O günden beri ben ve duvarım birlikte yaşıyoruz. Sizi ve duvarlarınızı da bekliyoruz.” sloganıyla Beşiktaş’taki showroomuna bekliyor.

bienal2NE ARAMIŞTINIZ?

    playlist_toggle
    controls_toggle